TÜM MEMUR SEN
DEMOKRATİK SAĞLIK SEN
SİYASET İÇİN DEĞİL, SENDİKACILIK İÇİN VARIZ

8 Mart Dünya

8 Mart Dünya

Her yıl olduğu gibi bu yılda başta kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet olaylarını unutarak veya aklımızın bir köşesinde tutarak Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun diyeceğiz. Emekçi kadınların hangi zor koşullarda çalıştıklarını, çalışma ortamlarında ne gibi zorluklarla mücadele ettiklerini, çalışma hayatında önlerinde hangi engellerin olduğunu düşünmeden, sadece kutlayacağız. Biz bu engeller için ne yapıyoruz, çalışma hayatında aynı zamanda bir anne bir eş bir kadın olan mesai arkadaşlarımız için nasıl katma değer sağlamaya gayret ediyoruz bunlara bakmadan sadece kutlayacağız. Belki logolu bir eşarp, belki bir çiçek belki logolu bir fular….
Gelir elde etmenin erkekler kadar kadınlarında temel insani bir hak olduğunu bilmemize rağmen halen başta aileleri ile ve eğitim adaletsizliği olmak üzere kayıt dışı istihdam, mobbing, sözel ve fiziki taciz, ayrımcılık, ücret adaletsizliği, istihdam adaletsizliği gibi birçok konu çalışan kadınlar için kanayan bir yaradır.
Kadın çalışan sayısının en çok olduğu iş kollarından bir tanesi olan sağlık hizmetlerinde kurulu sendikamızda birçok il temsilcimiz kadın arkadaşlarımızdan oluşmakta bunun yanı sıra iki kadın arkadaşımız Genel Başkan Yardımcısı olarak sendikamızda aktif olarak görev yapmaktadır. Hedeflerimiz arasında sendikamız ve Konfederasyonumuz da daha çok kadın arkadaşımıza görev vermek ve kadın kollarımızın diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil edecek sosyal projeler geliştirmesini sağlamaktır.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.
Önceki Sendikamız 11. Yılı

Yorumunuzu Bırakın

DEMOKRATİK SAĞLIK SEN

Sağlık Mah. Sağlık 1 Sk. Sözeri Apt. No:9

Kat 5 Daire 17 Sıhhiye Çankaya/ANKARA

Çalışma Saatleri:

Pzt – Cmt: 9:00 – 18:00

DEMOKRATİK SAĞLIK SEN

Sağlık Mah. Sağlık 1 Sk. Sözeri Apt. No:9 Kat 5 Daire 17 Sıhhiye

Çankaya/ANKARA

Çalışma Saatleri:

Pzt – Cmt: 9:00 – 18:00

Demokratik Sağlık Sen © 2022. Tüm hakları saklıdır